Arlind Manxhuka

“Realizohet njëra prej kërkesave që kishte Astrit Dehari, arsimi falas”, thotë zyrtar i LVV-së!

Arsimi publik falas ishte njëra prej kërkesave që kishte i ndjeri, Astrit Dehari. Kjo është bërë e ditur nga zyrtar i Lëvizjes “Vetëvendosje”, Arlind Manxhuka.

Përmes një shkrimi në Facebook, ai ka thënë se vendimi i Qeverisë Kurti është më se i qëlluar.

“Si studentë të UP-së dhe pjesë e Lëvizjes Studentore STUDIM KRITIKË VEPRIM asokohe së bashku edhe me Astrit Deharin shumë herë me aksione simbolike e protesta kemi kërkuar studime pa pagesë sepse besonim që arsimi i takon të gjithëve dhe të gjithë duhet të kenë qasje në të.

Ndonëse angazhoheshim nuk e kishim fort bindjen që ajo ditë do të vjen, por ja që erdhi.

Urime të gjithë studentëve”, ka shkruar ai.

May be an image of Arlind Manxhuka, standing and indoor