Reagim0

Reagon Ganimete Musliu: Destabilizimi i Kosovës nuk i konvenon askujt përveç Serbisë

Deputetja e PDK-së, Ganimete Musliu, ka thënë se për çdo vendim duhet maturi politike dhe se destabilizimi i Kosovës nuk i konvenon askujt përveç Serbisë.

Musliu tha tutje se destabilizimi i Kosovës nuk i konvenon askujt përveç Serbisë, shkruan Periskopi.

Postimi i saj i plotë:

Për çdo vendim na duhet pjekuri dhe maturi politike.

Destabilizimi i Kosovës nuk i konvenon askujt përveç Serbisë!

Ndryshe për situatën e krijuar në Veri të vendit ka reaguar edhe kryeministri Kurti i cili ka akuzuar, Vuçiqin dhe Petkoviçin për situatën e krijuar sot.