Reagimet

Reagon djali i Ukë Bytyqit: Babai m’u vra nga politika, e pashë me sytë e mi dhe ishin 100 dëshmitarë

Djali i ish kryetarit të komunës së Suharekës Ukë Bytyqi ka bërë një postim në llogarinë e tij në Facebook ku ka folur për deklaratat e djeshme të Nasim Haradinajt në lidhje me vrasjen e babait të tij.

Haradinaj kishte thënë se Ukë Bytyqi kishte sulmuar disa simpatizantë të PDK-së, e të cilët më pas e kishin vrarë. Por, djali i tij thotë se për vrasjen e babait e dinë qytetarët e komunës së tij duke aluduar se në të ka pasur motive politike.

Më poshtë e shihni postimin e plotë: