Kryeministri

Rama: Meta, drejtuesi më serioz i opozitës

Kryeministri Edi Rama reagoi në Twitter pasi Presidenti Ilir Meta i kërkoi qeverisë që të anulojë projektin e Unazës së Re.

“E vërteta është se IM është drejtuesi më serioz i opozitës.Kushtetutën e lexon njësoj si ata.Qeverinë e urren njësoj si ata.Rrëmujën e uron njësoj si ata.Po ndryshe nga ata,ai i ul vartësit të mbushin çarçafë me dokrra “ligjore” dhe budallallëkut i del për zot pa pikën e galjes”, shkroi Rama në rrjetin social.