Qeveria e Edi Ramës mblidhet dy ditë në Kukës, zbardhet agjenda

Në fundjavë kryeministri Edi Rama do të mbledhë qeverinë në Kukës.

Report Tv ka zbardhur axhendën e mbledhjes dy ditore në qytetin verilindor.

Kryeministri dhe ministrat do të kenë takime me qytetarët, inspektime në doganë, spitale dhe institucione të tjerë, ndërsa do të ketë një aktivitet edhe për anëtarësimet e reja dhe bashkëqeverisjen.

Në përfundim të mbledhjes kryeministri Rama pritet që të zbardhë edhe vendimet e marra në qarkun e Kukësit.