bastisja nga Policia

Qeni refuzon t’i mbrojë pronarët, shtrihet si ata gjatë bastisjes nga policia

Qeni i një bande të drogës ka refuzuar të mbrojë pronarët e tij gjatë një bastisjeje nga policia, duke u shtrirë në tokë njëjtë si ata.

Policia arrestoi tre burra në një fermë në Hortolandia, shteti Sao Paula, Brazil më 28 korrik.

Oficerët sekuestruan 1 mijë e 176 tulla që përmbanin 1,1 ton marihuanë nga prona.

Një video e policisë së bastisjes tregon tre të dyshuarit të shtrirë me fytyrë poshtë në dysheme me duart e tyre të lidhura me pranga pas shpine. Por në vend që të mbronte pronarët e tij, qeni Rottëeiler i bandës vendosi të dorëzohej gjithashtu dhe ra pranë tre të dyshuarve.

Sipas Policisë së Narkotikëve, droga ishte dërguar në shtëpinë në Hortolandia nga Campo Grande, shteti Mato Grosso do Sul.

The scene where three suspects were caught with over a tonne of marijuana

Policia beson se droga ishte e destinuar të shitej në dhe rreth Campinas, shteti Sao Paulo.

Burrat, njëri prej të cilëve zotëron shtëpinë, u dërguan në selinë e Policisë së Narkotikëve në Americana aty pranë.

Qeni ka mbetur në shtëpi me pronaren femër të tokës përreth shtëpisë, e cila sipas policisë nuk është e përfshirë në trafik droge.

Policia u kthye më 29 korrik për të kontrolluar Rottëeiler dhe dy qen të tjerë për të parë nëse duhet të thirren shërbimet e mbrojtjes së kafshëve, shkruan Mirror, transmeton Klankosova.tv.

The seized marijuana in Hortolandia, Sao Paulo, Brazil