Velipojë

Qëllon veten me pistoletën e tij pa leje

Një 40 vjeçar nga Shkodra ka qëlluar veten pa dashje me pistoletën e tij pa leje.

Lajmin e bën të ditur policia e cila shprehet se “ “rreth orës 16:20 në Velipojë, shtetasi E. L. 40, në banesën e tij është vetëplagosur me armë zjarri pistoletë të cilën e mbante pa leje”.

Shkodrani është dërguar në spital për ndihmë mjekësore dhe kur të dalë do të ketë probleme me ligjin pasi armëmbajtja dënohet me burg. Ndërkohë policia ka nisur hetimet për të zbardhur detajet e ngjarjes.