Harry Kane

Pse Man Utd nuk nënshkroi me Harry Kane për paratë që merrte Cristiano Ronaldo – ylli anglez dëshironte transferimin në “Old Trafford”

Manchester United ishte pas Harry Kane dhe donin të nënshkruanin me të, gjë që kishin edhe konfirmimin e anglezit, por Djajtë e Kuq refuzuan të paguanin “paratë e Cristiano Ronaldos”.

Kapiteni i Tre Luanëve u largua nga Tottenhami në verën e vitit 2023 pas një kohe të gjatë në këtë klub.

Man United kishte qenë kërkues prej kohësh në atë fazë, por Bayern Munich përfundimisht vendosi një transferim prej 100 milionë eurosh dhe e afroi anglezin.

Sipas Daily Mail, Manchester United vendosi të mos bënte hynte në bisedime të gjata me Tottenham, pasi donin që të bënin biznesi të shpejt, duke i investuar parat e mëdha në Mason Mount, Andre Onana dhe Rasmus Hojlund.

Thuhet gjithashtu se Djajtë e Kuq prisnin që Spurs të rrisnin çmimin e tyre të kërkuar nëse kishin të bënin me rival vendas dhe po ashtu drejtuesit e klubit nga Old Trafford hezituan të shpenzonin “paratë e Ronaldos”, pra një kontratë që thuhet të ketë vlerë rreth 500,000 funte në javë – duke përfshirë tarifën e nënshkrimit dhe bonuset.

Pse Man Utd nuk nënshkroi me Harry Kane për paratë që merrte Cristiano Ronaldos’ – ylli i ri i Bayern Munich dëshiron transferimin në “Old Trafford”

Tani te Manchester United janë penduar që humbën Kanen, pasi ai ka shënuar 22 gola për Bayern Munichun në 19 paraqitje , ndërsa danez Hojlund po pret golin e parë në Ligën Premier.