Protestuesit grekë djegin flamurin Kuq e Zi (VIDEO)

Grekët të cilët kanë protestuar sot në Athinë para parlamentit, kanë shfaqur shenja dhune dhe rraciste ndaj shqiptarëve dhe simboleve tona kombëtare.

Protestuesit kanë djegur sot flamurin shqiptar në mes të Athinës si shenjë hakmarrjeje ndaj ngjarjes së dy ditëve më parë në Bularat, ku mbeti i vrarë 35 vjeçari grek Kostandinos Kaçifas pas shëkmbimit me armë me forcat RENEA.