Pronari i Leicester Cityt ishte brenda kur shpërtheu helikopteri! Ja nisja nga stadiumi (VIDEO)

Pronari i Leicester Cityt, Vichai Srivaddhanaprabha supozohet ishte brenda helikopterit pas ndeshjes kundër West Ham.

Helikopteri i tij shpërtheu në ajër dhe u rrëzua në afërsi të stadiumit të Leicester Cityt, ‘King Power Stadium’.

Sipas dëshmitarëve të rastit, helikopteri kishte vështirësi të ulej dhe më pas është rrëzuar në afërsi të stadiumit të ekipit.

Megjithatë, për momentin nuk ka konfirmim zyrtar se kush ishte në bord, por sipas mediave britanike pronari i klubit ishte brenda.