Përplasjet në Unazë, arrestohen 2 persona, procedim për 20 të tjerë

Pas akteve të vandalizmit ditën e djeshme në protestën e zhvilluar tek Unaza e Re nga ana e banorëve të Astirit, policia e Tiranës ka arrestuar Romeo Llullën dhe Kujtim Yllin.

Ata akuzohen si organizatorët e protestës që sipas policisë është e paligjshme, ndërkohë që 20 persona të tjerë janë proceduar në gjendje të lirë. Policia nuk ka dhënë emrat e tyre, por i ka identifikuar ata me inicialet e tyre.

Njoftimi i policisë:

Shërbimet e Komisariatit të Policisë Nr.6 arrestuan në flagrancë shtetasit:

R. Ll., 41 vjeç, banues në Tiranë, K. Y., 58 vjeç, banues në Tiranë.

Gjithashtu u proceduan në gjëndje të lirë 20 shtetas, të gjithë banuesë në Tiranë. Këta shtetas në rrugën “Teodor Keko” në bashkëpunim kanë organizuar një tubim të paligjshëm duke bllokuar aksin rrugor për rreth 60 minuta, si dhe kanë dëmtuar sinjalistikën rrugore. Materialet në ngarkim të tyre iu referuan për veprime të mëtejshme Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Tiranë.