Parashikimi i motit për nesër

Parashikimi i motit sipas IHMK për ditën e nesërme.

Moti nesër, 07.02.2021

Dita e diele do të karakterizohet me mot stabil, me diell dhe vranësira të pjesëshme, më të theksuara rrëzë maleve. Në viset e ulëta dhe mesatare parashihen kushte për mjegull. Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 0-1 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 13-15 gradë Celsius. Do të fryjë erë kryesisht nga juglindja me shpejtësi 1-6m/s.