shba

Pamje të reja të vrasjes së Rayshard Brooks, bisedoi i qetë me policët derisa nuk tentuan t’i vënë prangat

Është publikuar videoja e plotë nga kamera e vendosur në uniformën e policisë, ku shihet momenti i tentim arrestimit të afro-amerikanit Rayshard Brooks, i cili është qëlluar për vdekje nga policia në Atltanta të SHBA-ve.

Aty shihet Brooks duke biseduar plotësisht i qetë me policët, por gjithçka ndryshon kur ata tentojnë t’i vënë prangat.

Brooksin e kishte zënë gjumi në veturën e tij të parkuar pranë një restoranti, duke bllokuar trafikun, gjë që është telefonuar policia për të intervenuar.

E kur e zgjuan, ai ka lëvizur veturën nga parkingu dhe është rikthyer për të fjetur në të. Megjithatë, policët insistonin t’i bënin testin e alkoolit, e kur u konstatua se ka konsumuar më shumë se që është e lejuar kur është pranë timonit, tentuan t’i vënë prangat.

Në video shihet se si i reziston arrestimit, dëgjohen britmat “mjaft rezistove”, ku më pas Brooks tenton të arratiset.

Videot e publikuara më poshtë shfaqin Brooksin që ia rrëmben elektroshokun policit dhe tenton të ikë nga vendi i ngjarjes, por kur ia kthen shpinën policisë qëllohet nga pas me dy plumba.

Shpërndaje

Prekëse

Të përgjërohesh për ushqim! Video prekëse, qeni “përlotet” teksa dikush i jep për të ngrënë

Baku

Azerbajxhani tregon forcën, paradë ushtarake për të festuar fitoren në Karabak

Volkswagen Golf

Golf 3 e nxjerr një autobus të mbetur në borë

Firehawks

Video e rrallë e aksionit të helikopterit të ‘operacioneve speciale’ të marinës së SHBA

Bahamas

Pamje që shihen një herë në jetë/ Peshkaqeni sulmon breshkën, peshkatarët…

Bursa

Ja si grabitet filiali i postës në Turqi

MadMan’s Choice

Grupi muzikor suedez sjellin versionin rock të këngës “Xhamadani vija-vija”

Ellie

“Mogli” i filmave në jetën reale, fëmija jeton me kafshët e egra, s’mund të flasë e ha bar

Gage Gillean

Ylli i rrjeteve sociale shkatërron makinën 3.4 milionë dollarë

Australi

Pamjet mahnitëse kur gorilla miqësore e kopshtit zoologjik, ndihmon zogun e plagosur të fluturojë

Gjermani

Gjermanët s’e durojnë izolimin – Situatë “kaotike” në Frankfurt

Houston

“I grahi më mirë kur pij”, fjalët e fundit të shoferit para aksidentit fatal, shihni videon dramatike

“Dreqi e marrtë”

Sinan Vllasaliu publikon këngën e re, dedikim për Ushtrinë e Kosovës

BMW

Kompania prezanton kostumin turbo-elektrik me krahë që fluturon me 300 km/orë

Jerevan

Protestuesit sulmojnë qeverinë dhe Kuvendin armen pas marrëveshjes së paqes me Azerbajxhanin

Nick Carter

​Lufta e re botërore për shkak të COVID, kreu i forcave britanike thotë se rreziqet janë reale