VIDEO

Pamje emocionuese nga Turqia: Momenti kur trajneri i futbollit nxirrte lojtarët e tij nga rrënojat

Pas një sërë tërmetesh të forta në Turqi, mijëra njerëz humbën jetën, ndërsa 15,384 u plagosën dhe pamjet dramatike vijnë vazhdimisht nga Hatay.

Ekipet e shpëtimit po punojnë pa pushim, duke u përpjekur të shpëtojnë sa më shumë njerëz dhe trajneri i të rinjve të Hataysporit, Ajdin Ginejdin, vendosi t’i marrë gjërat në duart e tij, njoftojnë mediat turke, transmeton Demokracia.com.

Ky hero erdhi në ndërtesën e shembur dhe u përpoq me të gjitha forcat të arrinte te futbollistët që ishin ngecur mes mureve.

Kujtojmë se është gjetur i gjallë lojtari i Kombëtares së Ganës, Christian Atsu, i cili u zhduk nën rrënojat pas tërmetit shkatërrues në Turqi.