Video

Pamje drithëruese të një vajze nën rrënoja që mban me duar një fëmijë të vogël: Bebja nuk po qan më

Pamje të dhimshme vijnë nga zonat e dëmtuara nga tërmeti shkatërrimtar që goditi mëngjesin e djeshëm Turqinë. Ekipet e shpëtimit po vijojnë punën për të nxjerrë personat e bllokuar nga rrënojat.

Në një video të publikuar në rrjetet sociale shfaqet një vajzë nën rrënoja që qan dhe lutet për ndihmë, ndërsa në krah mban një bebe të vogël.

“Nuk po duroj dot më. Pse nuk po vijnë”, dëgjohet teksa shprehet vajza, ndërkohë që disa persona tentojnë ta ndihmojnë dhe e pyesin se si është foshnja. “U lodh duke qarë. Nuk po qan më”, thotë vajza.