Ksamil

Nuk i lanë makinën, 10 të rinj sulmojnë me leva dhe shkopinj punonjësit e karburantit

Pas një konflikti banal në Ksamil, personat e paidentifikuar kanë sulmuar me leva dhe shkopinj.

Policia mbërriti në vendngjarje dhe pas verifikimeve paraprake rezulton se një prej sulmuesve është person me precedentë penalë dhe vepra të mëparshme.

Dëshmitarë në vendngjarje shprehur të tronditur nga incidenti që la të lënduar dy persona.

Dy turiste nga Zvicra, që ishin ndalur për t’u furnizuar me karburant dhe për të larë makinën tregojnë se agresorët qëlluan duke vënë në rrezik dhe ata vetë.

“Ata qëllonin me shkopinj metalik dhe nuk i interesonte fare për kalimtarët, ne kaluam aty pranë”, thotë njëra prej tyre.