Njofton ministri, kafet e çajat falas në Prishtinë

Njofton ministri, kafet e çajat falas në Prishtinë. Në Sheshin “Zahir Pajaziti”, mund të pini kafe ose çaj pa pare.

Ministri i Zhvillimit Ekonomik, Valdrin Lluka me anë të një shkrimi në llogarinë e tij në Facebook ka treguar se në Prishtinë po mbahet festivali i Kafesë dhe Çajit.

Shkrim i tij i plotë:

Në Prishtinë po mbahet Festivali i Kafesë  dhe Çajit ? ku këto dy pije shpërndahen falas? për vizitorët. Prezent janë nga prodhuesit vendor e deri tek vendet më të largëta importuese. Është një ndër festivalet e mija të preferuara në sheshin Zahir Pajaziti. Aroma e kafesë të mbanë në disponim??, prandaj edhe ju sugjeroj ta vizitoni?‍♂️?‍♀️.