QSME

Një tërmet i fuqishëm godet Bosnjën

Epiqendra e tërmetit ka qenë shtatë kilometra në veri të Mramorit, 90 kilometra nga Sarajeva, theksoi Qendra Sizmologjike Mesdhetare Evropiane (QSME), shkruan Anadolu Agency.

Një tërmet me fuqi prej 4.2 ballë sipas Rihterit ka goditur sot në mëngjes rajonin Mramora, mes Srebrenicës dhe Tuzlës në BeH, transmeton Anadolu Agency (AA).

Epiqendra e tërmetit ka qenë shtatë kilometra në veri të Mramorit, 90 kilometra nga Sarajeva, theksoi Qendra Sizmologjike Mesdhetare Evropiane (QSME).

Tërmeti është ndjerë në mbarë rajonin e Bosnjës verilindore, ndërsa sipas disa mediave, është ndjerë edhe në Serbi.

loading…loading...