FOTO

Ngjashmëri e ‘frikshme’, zgjidhen aktorët që do të interpretojnë Kate Middleton dhe Princin William

Netflix shpenzoi shumë kohë për të gjetur aktorët e duhur për të luajtur Dukeshën e Kembrixhit, Kate Middleton në sezonin e gjashtë dhe të fundit të serialit “The Crown”, i cili do të shfaqë takimin e saj me Princin William në Universitetin St. Andrew në 2001.

Duket se aktorët e serialit kanë gjetur idealen Kate Middleton përballë aktores së re Meg Bellamy. Janë zbuluar gjithashtu dy aktorët më të mirë për të luajtur Princin William, 16 dhe 21 vjeç. Bëhet fjalë për protagonistët, Rufus Kampa dhe Ed McVey.

Sipas Variety, sezoni i gjashtë i ” The Crown” do të jetë gjithashtu debutimi profesional i Bellamy. Në fakt, aktori i ri e ka siguruar rolin pasi ka dorëzuar një kasetë audicioni dhe është informuar për kastin përmes rrjeteve sociale.

Prodhimi i sezonit të gjashtë i “The Crown” do të fillojë më vonë këtë vit, pak para se sezoni i pestë të publikohet në Netflix./abcnews.al