Vaksina

Nesër në Shqipëri mbërrijnë 11,700 doza të vaksinës Pfizer

Ministrja e Shëndetësisë në Shqipëri, Ogerta Manastirliu bën me dije se nesër pritet të mbërrijnë 11, 700 doza të vaksinës Pfizer.

Gjithashtu thekson se me vaksinimin e transportit publik do të realizohen më shumë se 770 mijë vaksinime për qytetarët mbi 60-vjeç dhe punonjësit e shërbimeve kritike.

Ndërkohë punonjësit e transportit publik vijojnë të marrin dozën e vaksinës kundër koronavirusit.