Fier

Në Shqipëri sekuestrohen mbi 130 kg drogë

Rreth 57 kilogramë kanabis janë sekuestruar gjatë një operacioni antidrogë në Fier. Dy persona kanë përfunduar në pranga, kurse dy të tjerë janë shpallur në kërkim. Lënda narkotike u gjet në banesat e shtetasve të ndaluar në fshatin Cakran.

Policia sekuestroi edhe një armë zjarri dhe municion luftarak. Ndërsa 73 kilogramë marijuanë janë bllokuar gjatë një aksioni tjetër antidrogë në kufirin greko-shqiptar, në Janinë.

Policia greke ka ndaluar një mjet që vinte nga kufiri i gjelbër dhe brenda makinës u gjetën 47 pako me 73 kilogramë drogë. Gjatë operacionit është arrestuar një shtetas grek. /ABC News

loading…