Policia e Kosovës

Ndodhë edhe kjo në Kosovë: Dy persona rrahin dy policë, i bëjnë për spital

Dy persona janë arrestuar, pasi kanë sulmuar policinë dhe si pasojë e sulmit njëri nga policët kishte pësuar lëndime trupore, duke bërë që të pranoj tretman mjekësor.

E gjithë ngjarja ndodhi në Vushtrri, gjatë mbrëmjes të së premtes në orën 22:05.

“Raportohet se dy persona të dyshuar i kanë sulmuar zyrtarët policorë ku dhe si pasojë e sulmit, një zyrtar policor ka pësuar lëndime trupore, me ç’rast ka pranuar tretman mjekësor. Të dyshuarit janë arrestuar, pas intervistimit me vendim të prokurorit iu është caktuar masa e ndalimit për 48 orë”, thuhet në njoftimin e policisë.