VIDEO

Muskuj viçi me kërpudha dhe perime, gatuar në enë dheu në furrë

Gatimi më special që mund të përgatisni për familjen tuaj!

Përbërësit:

▪ 1 kg muskuj viçi
▪ kripë, piper të zi, piper të kuq dhe erëza
▪ 350gr kërpudha të freskëta
▪ 4-5 patate mesatare
▪ dy karota
▪ një qepë e kuqe

Për salcën:

 dy lugë gjelle pure domatesh
▪ një kube koncentrat viçi
▪ majdanoz i freskët.

Përgatitja e plotë me video: