moti

Moti për sot

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka thënë se sot në Kosovë do të mbajë mot me diell dhe pjesërisht i vranët.

Temperaturat minimale parashihen të lëvizin ndërmjet -6 deri -3 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihet të lëvizin ndërmjet 3-5 gradë Celsius.

Në tabelën e mëposhtme gjeni temperaturat në qytetet kryesore të Kosovës.