Temperaturat

Moti për ditën e sotme

ë mërkurën masa ajri të ftohta arktike do të afrohen në vendin tonë.
Moti do të jetë me vranësira reshje bore në zonat malore, ndërsa në zonën perëndimore do të ketë reshje shiu.

Era do të jetë me drejtim Veriperëndim (NW) me shpejtësi 15 m/sek në bregdet.

Temperaturat do të jenë me rënie.

Temperaturat min dhe max:

Zonat malore -4/2°C

Zonat e ulëta 1/11°C

Zonat bregdetare 4/11°C.