Moti nga e hëna deri të premten

Të hënën priten reshje lokale shiu, më pas mot i mirë dhe kryesisht me diell
Nga dita e martë, fusha anticiklonike nga Europa perëndimore dhe qendrore, sërish do të fuqizohen mbi rajon duke kushtëzuar mot stabil dhe me diell, derisa temperaturat mbeten mbi vlera mesatare.

E hënë – Mot me vranësira dhe diell. Pasdite priten reshje lokale shiu, vende-vende të shoqëruar edhe me bubullima.
E martë – Mot i mirë kryesisht me diell.
E mërkurë – Mot i mirë, kryesisht me diell.
E enjte – Mot i mirë, kryesisht me diell.
E premte – Mot i mirë, kryesisht me diell.

Temperaturat e ajrit, megjithëse do të mbeten stabile dhe mbi vlera mesatare, do të pësojnë rënie graduale. Minimalet do të luhaten nga 4C deri në 10C, e maksimalet nga 20C deri në 23C.
Do të fyejë erë e lehtë dhe mesatare nga verilindja 2-6m/s..
Shtypja atmosferike do të shënojë rritje të theksuara mbi vlera normale