Moti në fundjavë/ Ja çfarë do të ndodhë me temperaturat ditë e ardhshme

Edhe përgjatë ditës së nesërme do të vijojë rënia e temperaturave, ku në vendet malore pritet të shkojnë deri në -6 gradë celcius. Ndërkohë që edhe gjatë ditës së diel dhe të hënë në vendin tonë do të mbizotërojë mot i kthjellët por do të jetë ftohtë.

Meteorologët parashikojnë që reshjet e shiut të fillojnë javën e ardhshme, më konkretisht ditën e martë dhe të mërkurë.

 

Ja parashikimi i motit për fundjavë:

Image