Moti i keq në Zelandë të Re shfaq një krijesë të çuditshme

Skeleti i një krijesë të çuditshme u shfaq në një plazh në Canterbury të Zelandës së Re, pas valës së motit të keq që goditi vendin.

Imazhet, të publikuara në Facebook nga gazetari Chris Lynch, siç transmeton abcnews, tregojnë skeletin me dy këmbë, dy krahë dhe një bisht. “A mundet dikush të më ndihmojë të identifikoj këtë krijesë?” Shkruan gazetari që publikoi imazhet. “Duket si diçka aliene!”, Përfundoi ai.