Prishtinë

Momenti kur patrulla e kompanisë së sigurimit sulmohet me breshëri plumbash nga hajnat, gjatë grabitjes së bankës VIDEO

Gjatë orëve të para të mëngjesit i është vënë eksplozivi një filjale të bankës në Prishtinë.

Në raportimet e mediave u tha se është sulmuar një punonjës i kompanisë Delta Security, por këta të fundit kanë njoftuar se ka pasur një keqinformim, pasi që hajnat kanë sulmuar një patrullë të kësaj kompanie e cila ka shkuar në vendngjarje për shkak të sinjalit të alarmit në pikën ku ndodhi grabitja, shkruan Ballkani.info

Ballkani.info më poshtë ju sjellë reagimin e kompanisë së sigurimeve dhe një video që ka siguruar portal ynë pikërisht në momentin e breshërisë së plumbave në drejtim të patrullës: