Brazil

Momenti i tmerrit në katedrale ku u vranë pesë persona është kampur nga kamera (VIDEO)

Një burrë i armaosur ka shtënë në besimtarët në një katedrale në qytetin Kampinas në afërsi të Sao Paolos në Brazil.

Janë vrarë pesë persona, kurse autori ka bërë vetëvrasje.

Në këtë masakër kanë mbetur të plagosur edhe tre persona, shkruan Ballkani.info.

Momenti i tmerrshëm është kampur nga kamerat e sigurisë.

“Një person ka hyrë në kishë dhe ka shtënë në personat që gjendeshin aty”, ka konfirmuar zëdhënësi i policisë, i cili nuk e ka zbuluar identitetin e viktimës dhe as motivet e tij. /Ballkani.info/