Ministrat e rinj dhe zv.kryeministri betohen para Presidentit

Emrat e rinj të kabinetit qeveritar u betuan para Presidentit Ilir Meta.

Në këtë ceremoni vihet re mungesa e kryeministrit Edi Rama, i cili ka një konflikt të hapur me Presidentit, pas mosdekretimit të Gent Cakaj ministër të Jashtëm.

Anëtarët e rinj të kabinetit.

1-Erion Braçe, Zëvendëskryeministër

2- Besa Shahini, Ministre e Arsimit

3-Anila Denaj, Ministrja e Financave

4- Belinda Balluku, Ministre e Infrastrukturës dhe Energjisë

5-Elva Margariti, Ministre e Kulturës

6- Elisa Spiropali, Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin

7- Eduard Shalsi, Ministër i Shtetit për Mbrojtjen e Sipërmarrjes

8-Blendi Çuçi, Ministër i Bujqësisë dhe Zhvillimit Rural