Vaksinimi

Mbi 716 mijë të vaksinuar në Shqipëri – rreth 244 mijë prej tyre me dozën e dytë

Rreth 244 mijë qytetarë në Shqipëri i kanë kryer të dyja dozat e vaksinës kundër COVID-19.

Kështu u ka njoftuar në Facebook ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale, Ogerta Manastirliu e cila tha se po vijon me ritme të larta vaksinimi në të gjithë vendin.

“716,616 vaksinime janë kryer deri tani, prej tyre 243,776 qytetarë i kanë marrë të dyja dozat e vaksinës anti-COVID-19”, ka thënë Manastirliu.

Në fund, ajo fton qytetarët të lidhen me mjekun e tyre të familjes për ditën dhe vendin e vaksinimit