Franca

Mbappe i pandalshëm, shënon edhe golin e dytë për Francën

Franca ka rikthyer epërsinë ndaj Danimarkës me një supergol nga Mbappe.

Ka qenë Griezmann që ka asistuar në mënyrë të fenomanale dhe nga afër Mbappe ka shënuar për rezultatin 2:1 kur kanë mbetur edhe 3 minuta lojë deri në fund.