Kampioni

Mayweather – Nasukawa, fituesi shpallet me nokaut dhe lot në sy në raundin e parë

Floyd Mayweather ka shënuar një tjetër fitore të radhës.

Kampioni i pamposhtur në boks, Floyd Mayweather, ka arritur ta nokautojë Tenshin Nasukawa.

Kikbokseri japonez nuk arriti tu përballoj grushteve nga kampioni i pamposhtur, duke u rrezuar tri herë në ring në raundin e parë.

Nasukawa ka mbetur i shtirë për 44 sekonda duke e vajtuar nokautin e tij, por edhe humbjen e parë në karrierë.

Mayweather i fitoi 50 milionë euro nga kjo përballje, që më shumë ishte bërë për fitme nga të dyja palët se sa për sport.

Boksieri i pamposhtur ka falënderuar të tifozët e tij pas fitores, duke thënë se rekordi i tij nuk do të shkoj asgjëkund.