COVID-19

Maqedoni/ 26 të vdekur dhe 324 raste të reja me COVID-19

Ministria e Shëndetësisë, informon se gjatë 24 orëve të fundit nga 2.660 testime të realizuara, 324 persona kanë rezultuar pozitivë me virusin korona.

Instituti i Shëndetit Publik në 24 orët e fundit ka regjistruar 1.178 pacientë të shëruar, ndërsa 26 pacientë e kanë humbur betejën me korona virusin.