Gjell pa mish

Lulelakër me erëza

Përbërsit:
Lulelakër me erëza
1 lugë çaji mustard ( senf)
1 l.çaji kripë
1 l.çaji keri (curry)
1 l. çaji piper të zi
1/4 l.çaji turmerik
1 l. çaji cumin
2 lugë gjelle vaj
1 kokë të madhe lulelakër, e ndarë në lule
1 spec të kuqe,e prere
1 specë jeshile, e prerë

Përgatitja:
Në një tas bëni bashkë mustarden bashkë me erzat, trazojini mire dhe me kete mase zhytni lulet e lulelakres.
•Ngrohni tiganin, hidhni 2 luge vaj, shtoni lulekarat, fergoni per 5-6 minuta deri sa te fillojn te zbuten.
•Shtoni specat, fergoni edhe 2 minuta.Ne fund shtoni qepën dhe vaj nese ka nevoje.