UFC

Lufta e egër ndërmjet McGregor dhe Khabib

Meçi mes kampionit të peshave të lehta Khabib Nurmagomedov dhe Conor McGregor ka përfunduar dje me humbjen e këtij të fundit.

Por, skenat e rrahjes pas këtij meçi, i kanë dhënë një shëmti kësaj ndeshjeje, e cila ka tërhequr vëmendje botërore.
Pas dorëzimit të irlandezit McGregor, kampioni Khabib e ka kapërcyer kafazin dhe e ka sulmuar ekipin e McGregorit, duke nisur kështu një përleshje e madhe më pas e dy ekipeve.

Ballkani.info sjell meçin e plotë të tyre, për ata që nuk kanë pasur mundësi ta shohin.

Shpërndaje