2-0

Liverpooli poshtërohet midis Beogradit (VIDEO)

Liverpooli është shokuar në Beograd, duke u mposhtur 2-0 nga Crvena Zvezda në kuadër të Ligës së Kampionëve.

Kjo është humbje e dhimbshme kur merret parasysh fakti që për këtë ndeshje trajneri Klopp e kishte lënë jashtë futbollistin kosovar, Xherdan Shaqiri.

Të dy gola për serbët u shënuar në pjesën e parë nga Pavkov (minutat 22 dhe 29).

Me këtë humbje Liverpooli ka gjashtë pikë, por ka gjasa të tejkalohet në vendin e parë ose nga Napoli ose nga PSG që luajnë sonte nga ora 21. /Ballkani.info/

https://www.televizioni.tv/upload/videos/2018/11/mSy3xy9gps9kyiBYeBpo_06_7370342cc2da674d9fdd86501bc0eb26_video_720p_converted.mp4