Largohet nga fusha

Lëndohet rëndë Lionel Messi (FOTO)

Lionel Messi ka pësuar një lëndim në ndeshjen e Barcelonës ndaj Sevillës në “Camp Nou”, dhe si pasojë është detyruar ta braktisë fushën e lojës.

Pas një çereku lojë, gjatë të cilit Messi shkëlqeu me një super asist dhe me një gol fantastik, argjentinasi e lëndoi dorën e djathtë pasi një rrëzimi të pakëndshëm.

Messi u përpoq të kthehej në fushë pasi mori tretman mjekësor për rreth 10 minuta, por një gjë e tillë ishte e pamundur.

Si rrjedhojë, ai u zëvendësua nga Ousmane Dembele.

Për gjendjen e Messit Express do t’ju njoftojë me kohë me më të rejat që vijnë nga Katalonja.