Koronavirusi

Lajme të mira nga Italia, ulje drastike e numrit të viktimave me Covid-19 (Shifrat në 24 orë)

Shkon në 30.739 numri i viktimave si pasojë e virusit të ri Covid-19, në Itali.

179 persona kanë humbur jetën në 24 orët e fundit nga koronavirus, duke e çuar në 30.739 numrin total të vdekjeve. 219,814 ka shkuar numri i të prekurve me Covid-19, me vetëm 744 raste të reja në një ditë.

Mbi 105,180 janë personat që e kanë fituar betejën me Covid-19 dhe janë shëruar totalisht, në Itali.

Ndërsa, mbi 83 mijë janë ende çështje aktive nga të cilat mbi 1 mijë pacientë ndodhen në gjendje kritike për jetën dhe janë nën kujdes intensiv.