Lajm mortor

Lajm i hidhur! Vdes në mënyrë të papritur në lule të rinisë, një vajzë nga Fushtica e Lartë

Sot me datë 15 maj, familja, Fushtica, Drenasi e Drenica, morën lajmin e hidhur për vdekjen e vajzës shembullore të shkollës fillore “Luigj Gurakuqi”, Anita Mehmeti.

Ajo ishte shtruar në spital vetëm dy ditë më parë, pasi kishte temperaturë dhe dhimbje të stomakut, thotë një burim i DrenicaSot.

E reja nuk kishte probleme tjera shëndetësore, përvec komplikimit në fjalë, që njihet si “zorrë qorre”.

Ajo ishte vetëm 16 vjece.

Lajmin poashtu e ka konfirmuar edhe Xhamia e Sankofcit: