Fatmir Matoshi

Ky është ministri kosovar që në zyre mban fotografitë e dy presidentëve (FOTO)

Sot, ministri i Ministrisë së Mjedisit dhe Planifikimit Hapësinor, Fatmir Matoshi, në takimin e fundvitit me gazetarët ka prezantuar angazhimet dhe projektet e realizuara për vitin 2018.

Mirëpo, ishte një detaj që tërhiqte vëmendjen në zyren e ministrit Matoshi.

Fotografitë e vendosura karshi njëra-tjetrës, ajo e ish-presidentit të Kosovës Behgjet Pacolli, aktualisht lider i AKR-së dhe zv/kryeministër e ministër i Punëve të Jashtme, dhe në anën tjetër fotografia e presidentit të tanishëm Hashim Thaçi. /Ballkani.info/