LAJMI I FUNDIT

Ky është i vrari pas të shtënave në Prishtinë, kjo është gjendja shëndetësore e dy të plagosurve tjerë

I riu, Egzon Haziri (rreth moshës 30 vjeçare), ka humbur jetën, ndërsa dy të tjerë kanë mbetur të plagosur si pasojë e të shtënave sonte në Prishtinë.

Haziri s’ka arritur që t’i përballojë plagët e marra dhe si pasojë ka ndërruar jetë.

Në anën tjetër, dy të plagosurit janë dërguar në Emergjencë dhe sipas informacioneve të para, njëri nga ta është jashtë rrezikut për jetë, ndërsa një grua ndodhet në gjendje kritike.

Kujtojmë se fillimisht sinjalizuesit kanë raportuar për dy të plagosur, mirëpo më pas u konfirmua se nga të shtënat janë plagosur tre persona – një prej tyre tashmë i vdekur.

LEXONI EDHE: