Ky është aeroplani privat i Pacollit… me të e dërgoi edhe Thaçin në Stamboll (VIDEO-FOTO)

Sot në Turqi u bë inaugurimi i Aeroportit të Ri të Stambollit, ngjarje kjo e organizuar nga presidenti turk, Rexhep Tajip Erdogan.

Në këtë ceremoni morën pjesë edhe një delegacion kosovar, në krye me presidentin, Hashim Thaçi.

Bashkë me Thaçin ishte edhe shefi i diplomacisë kosovare, Behgjet Pacolli. Thaçi dhe Pacolli shkuan në Stamboll me aeroplanin privat të Pacollit.

Shiheni si duket ai derisa ateron në Stamboll:

View this post on Instagram

Duke zbritur sot në Stamboll ✈️

A post shared by Behgjet Pacolli (@behgjetpacolli) on