Liderët

Kurti, Osmani, Veseli dhe Haradinaj – kur ishin të vegjël (FOTO)

Albin Kurti, Vjosa Osmani, Kadri Veseli dhe Ramush Haradinaj, janë këta katër – ndër fytyrat më të njohura në shoqërinë kosovare.

Madje të katërtit ishin kandidatë për ta udhëhequr ekzekutivin, apo thënë më thjeshtë për t’u bërë kryeministër i vendit, shkruan Klan Kosova.

Gjatë fushatës zgjedhore, ata shpesh herë nuk i kursyen akuzat ndaj njëri-tjetrit, qoftë për të fituar mbështetje nga elektorati apo për arsye të tjera.

Por, edhe këto figura politike që shoqëria kosovare është mësuar t’i shohë nëpër ekrane televizive të veshur me kostume zyrtare, dikur kanë pasur një fëmijëri.


Albin Kurti


Vjosa Osmani


Kadri Veseli


Ramush Haradinaj

loading…