Aksidenti

Kjo është gjendja shëndetësore e të aksidentuarve në magjistralen Prishtinë-Podujevë

Sot në fshatin Penuhë të Podujevës ka ndodhur një aksident trafiku ku kanë qenë të përfshira tri automjete. Si pasojë e këtij aksidenti, një grua ka ndërruar jetë, ndërsa shtatë persona të tjerë vazhdojnë të jenë në gjendje të rëndë.

Avdush Bajgora, mjek në Klinikën Emergjente në Qendrën Klinike Universitare të Kosovës i ka thënë Gazetës Express se gjendja e personave që ishin të përfshirë në aksidentin që ndodhi sot rreth orës 14:00, në magjistralen Prishtinë-Podujevë është e rëndë.

Bajgora ka thënë se shumica e tyre kanë gjakderdhje në tru, dhe fraktura në kokë dhe bri.

“Një prej tyre ka vdekur, ndërsa, shtatë të lënduarit e tjerë janë në gjendje të rëndë. Disa kanë fraktura në kokë e në bri, e të tjerët kanë gjakderdhje në tru. Por, që të gjithë janë në gjendje të rëndë”, ka thënë Bajgora.