Këto klube e kanë siguruar kualifikim në Ligën e Evropës

Kanë përfunduar 13 takimet e para të Ligës së Evropës, dhe një gjiro para përfundimit të takimeve kualifikuese, në mesin e 32 ekipeve më të mira, kualifikimin e kanë siguruar këto Klube.

Grupi A:Bayer Leverkusen FC Zuerich Grupi B: Salzburg Celtic Grupi C: Zenit St. Petersburg Grupi D: Dinamo Zagreb Fenerbahce Grupi E: Arsenal Sporting CP Grupi F: Real Betis Milan Grupi D: Rapid Wien.