Ish aktivisti i VV-së

Kastrati: Për të ardhur keq keqpërdorimi që po i bënë VV’ja, Saranda Bogujevcit

Ish aktivisti i Vetëvendosjes, Gëzon Kastrati ka deklaruar se është për të ardhur keq keqpërdorimi i Lëvizjes Vetëvendosje që po bën me Saranda Bogujevcin.

Kastrati tha se keqpërdorimi që po i bën Vetëvendosjes deputetet Saranda Bogujevcit, është për keqardhje me apo pa vetëdije të saj.

Po ashtu, Kastrati për deklaratën e zëvendëskryeministrit Driton Selmanaj, tha se i beson faktin që zoti Selmanaj është lodhë, dhe duke mos qenë i interesuar për asnjë nga krimet që kanë ndodh nga ish regjimi serb.

Postimi i plotë nga Kastrati:

Driton Selmanaj paska thene qe “jemi lodh me keso gjerash” kur ne diskutim eshte permend qe Saranda Bogujevci eshte e mbijetuara e nje masakre

Po e besoj faktin qe zoti Selmanaj eshte lodhe. Duke mos qene i interesuar per asnje nga krimet qe kane ndodh nga ish regjimi eshte normale qe lodhesh sahere qe permenden ato.

Duke mos pas konsiderate per viktimat eshte normale qe pezmatohesh sahere qe permenden ato. Duke mos qene ne anen e luftes eshte normale qe irritohesh sahere te permendet ajo.

Pavaresisht pozicionit te zotit Selmanaj per historine tone, eshte e papranueshme gjuha e tij. Aq me pak kur eshte z.v. Kryeminister.

Ne fakt per mua eshte i papranueshem edhe pozicioni i tij por ja qe jemi duke jetu ne nje kohe ku secili mendon e thote cka te doje.

Per keqardhje.P.s. Gjithashtu eshte per keqardhje keqperdorimi qe VV i bene Saranda Bogujevcit, me apo pa vetedije te kesaj te fundit.