Kadaj-Bujupi për pagat e policëve dhe pensionet: Kategoritë e nëpërkëmbura po marrin vëmendje

Deputetja e Kuvendit të Kosovës nga radhët e Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Donika Kadaj-Bujupi ka mirëpritur miratimin e projektligjit për rritjen e pagave të policëve dh pensioneve bazë.

Në një postim në Facebook, Kadaj-Bujupi ka shkruar se kategoritë që dikur u nëpërkëmben, sot po marrin vëmendje, transmeton Indeksonline.

Më poshtë postimi i plotë:

Dje është miratuar projekt-ligji që mundëson rritjen e pagave të policëve. Sot, projekt-buxheti për rritjen e pensioneve bazë për 20%.

Kategoritë e nëpërkëmbura dje, po marrin sot vëmendje e trajtim institucional.

Me masa konkrete, për jetë më të dinjitetshme.

Vazhdojmë.