Sulmuesi kroat

Juventusi i ofron kontratë të re Mandzukicit

Juventusi do t’i ofrojë kontratë të re sulmuesit kroat Mario Mandzukic.

Mandzukic shënoi mbrëmë golin e fitores dhe të vetmin në ndeshjen ndaj Interit, që ishte goli i tij i tetë në këtë stinor.

Kontrata aktuale e sulmuesit përfundon në vitin 2020, dhe Juventusi dëshiron që ta vazhdojë edhe për dy ose tre vite.

Mirëpo paga e 32-vjeçarit do të zvogëlohet nga 3.5 milionë euro në 3 milionë.